Říjen 2007

Okrskové cvičení ( DDV )

8. října 2007 v 17:22 | Láďa Turyna |  JSDH
Zdravím všechny dobrovolné hasiče a hasičky, kteří jsou zapojeny v jednotkách obcí. 21.10. 2007 od 13:00 se u Nás v Jezbořicích bude konat Okrskové cvičení 3. okrsku. Přijď tě se podívat , jak funguje práce v dobrovolných jednotkách a jak vůbec vypadá práce hasičů na vesnicích .

Strojník JSDH Jezbořice Ladislav Turyna

Braný závod v Sezemicích

8. října 2007 v 17:21 | Láďa Turyna instruktor MH |  Závody
Ahoj mladí hasiči , pokud uvažujete o tom, že by jste se sešli aslespoň na braný závod, tak poslední tréninky před braným závodem budou :

12.10. od 16:00 hod.
19.10. od 19:00 hod.

Na závod se odjíždí v sobotu 20.10. v 9:00 od hasičské zbrojnice . Pokud se dostavíte , alepoň na 1 z 2 tréninků, tak se pojede, pokud na to kašlete tak to je už Váš problém. Minimální počet pro start je 5 dětí. Měj te se a doufám , že příjdete alespoň jednou před závodami , aby jste si zopakovali značky uzle střílení ze vzduchovky, Ahoj Váš instruktor Láďa.

Do Čeperky se nejelo

8. října 2007 v 17:20 | Ladislav Turyna |  Závody
Už se pomalu připravujeme a budeme doufat, že ráno před odjezdem se sejdeme a budeme moci odjet do Čeperky. Samozdřejmě doufáme, že se umístíme na dobrém místě. Takže buďte připraveni na super výkony od našich nových členů. Poslední trénink před závodem je ve čtvrtek v 5 hodin odpoledne.

Memoriál Karla Oppy

8. října 2007 v 17:19 | Láďa Turyna |  Závody
Už se pomalu připravujeme a budeme doufat, že ráno před odjezdem se sejdeme a budeme moci odjet do Čeperky. Samozdřejmě doufáme, že se umístíme na dobrém místě. Takže buďte připraveni na super výkony od našich nových členů. Poslední trénink před závodem je ve čtvrtek v 5 hodin odpoledne.

Máteřovský memoriál

8. října 2007 v 17:18 | Láďa Turyna |  Závody
8.9. 2007 v 8:00 byl sraz před hasičárnou. Sešli jsme se v malém , počtu , byl tady akorát Kuba, Já, Káťa a Matyáš. Po pevném uvažení jestli to má cenu někam jet nebo nemá, jsme se rozhodli, že teda pojede a dnes už víme ,že jsme udělali dobře. Přijeli jsme do Máteřova , přibrali jsme k sobě ještě Radka a Martinu Jandovi, kteří s námi byli na táboře, takže všecko uměli. Nakonec jsme se umístili 1. ze 2 . Ale bylo to těsné , máteřováci si nás docela dávali. Nezašmodrcha se jim hadice tak byli skoro první oni. Ale štěstíčko nám přálo a tak jsme dopadli dobře.

Sestava : strojník : Ladislav Turyna ml. - instruktor
koš : Radek Janda + Matyáš Franěk
Rozdělovač : Jakub Kostinec
Levý proud : Kateřina Bobková
Pravý proud : Martina Jandová

Děkuji pořadatelům za krásné závody a zase příští rok ahoj !

Smůla pro maldší žáky

8. října 2007 v 17:18 | Láďa Turyna instruktor MH
První schůzka

Na první schůzku přišlo 7 dětí a z toho ještě 3 starší. takže mladší žáci mají po lize MH pardubického kraje.Takže to vypadá , že jezbořické děti mají asi po závodění, protože nebude nikdo , kdo by za Jezbořice závodil. Doufám , že příští schůzka bude početnější a dopadne to ještě tak , že budeme jezdit na ligu pardubického kraje.

31.8.2007

Sponzoři

8. října 2007 v 17:16 | Ladislav Turyna
Děkuji mnohokrát za peněžní pomoc sboru bez které by sme se neobešli.

Sponzoři :

Obecní úřad Jezbořice - děkujeme za hadice, savice, oblečení a hasičskou zbrojnici
Libor Matějka - děkujeme za finanční pomoc a za propagační materiál
Radek Kurštej - děkujeme za oblečení helmy a dopravu na závody
Mps - děkujeme za dopravu na závody
Sdružení hasičů ČMS - děkujeme za dotace pro děti
Richard Beňo ( sekční vrata) - děkujeme za nové dresy pro děti na novou sezónu

a další . . . . . . . . .

Umístění za minulou sezónu

8. října 2007 v 17:15 | Láďa Turyna instruktor MH
Ahoj mladí hasiči ,

chtěl bych Vám poděkovat za minulou sezónu a taky za skvělé odvedené výkona na trénincích i na soutěžích. Nakonec, to vidíte i vy sami , kolik máte pohárů v klubovně a kolik jste jich tam mohli ještě mít. Taky děkuji všem za ochotu pomoci dětem , aby vůbec mohli na nějaké závody jezdit.Hlavně chci poděkovat ILONĚ KALHOUSOVÉ ,ROMANU FRAŇKOVI,MARCELOVI KALHOUSOVI, JIRKOVI KÁBELOVI, RENĎOVI KOSTOLANSKÉMU,paní KOPECKÉ , JIRKOVI BUREŠOVI, NADĚ KURŠTEJNOVÉ , PETŘE BUREŠOVÉ a mému tátovi, kteří Vás vozili po závodech a soustředěních a bez nich by jsme párkrát ani neodjeli ,protože by sme museli jít pěšky. Děkujeme mockrát za spolupráci a děkujeme mnohokrát za pomoc.

Něco málo o sboru

8. října 2007 v 17:15 | Ladislav Turyna
Sbor dobrovolných hasičů byl založen 6.srpna 1885. V nynější době má 38 platících členů a po obnově funguje asi tak rok. Protože nikdo v naší obci se neměl k tomu sklony , aby udržel hasičinu pořád navršku a byla alespoň nějaká činnost v obci pro děti i pro dopělé. Tak se rozhodlo pár nadšenců a hlavně to byli děti z vesnice , kteří chtěli něco dokázat a tak stačilo jenom něco málo , aby nám trošku pomohl obecní úřad a sbor se znovu obnovil a tak fungunje už asi rok.