Srpen 2010

7.8.2010 - Oslavy 125 let od založení SDH; III. ročník O pohár starosty obce Jezbořice; Okrskové kolo pro okrsek č.3

14. srpna 2010 v 11:38 | Verča |  Závody
Oslavy nám vyšly na sobotu, kdy nám vůbec nepřálo počasí. Začátek a sraz soutěžících a diváků byl v 9:00 na návsi, kdy se nejdříve šel slavností průvod obcí k hasičárně, za doprovodu PERŠTEJNKY A MAŽORETEK.
Když jsme všichni dorazili k hasičárně začalo ukrutně pršet, takže ze svěcení hasičárny pomalu všichni utekli se schovat.
Poté jsme se přesunuli na koupaliště, kde se kapku (ale opravdu kapku) umoudřilo počasí a začali jsme běhat.
Nejdříve nám ukázaly představení Ti nejmenší děti ze Starých Jesenčan (Přípravka), kdy nám krásně předvedly záchranu medvídka a hašení hořícího domečku, pak si odběhly svůj útok mladší děti a pak straší děti. Kvůli značně podmáčenému terénu, běžely děti pouze jeden útok.
Mladší děti obsadily 2.místo v soutěži O pohár starosty (1.místo SDH Klešice; 3.místo SDH Staré Jesenčany) a 1.místo v Okrskovém kole. Starší děti se umístily na 3. místě (1.místo Starý Mateřov; 2.místo Klešice) v soutěži O pohár starosty a na 2. místě v Okrskovém kole.
  • MLADŠÍ DĚTI
Složení: Mařenka Šlégrová, Kristýnka Prokopová, Kačka Šímáková, Adélka Šimáková, Jonášek Hartmann
  • STARŠÍ DĚTI
Složení: Sabča Kurštejnová, Míša Kopecká, Klárka Kostolanská, Nikča Petrášková, Kačka Šimáková, Lucka Hyhlíková

Po vyhlášení dětí, začali běhat ženy a muži. První útok dle pravidel PS a druhý, takový malý ,,srandamač,, kdy muži, resp. ,,béčkař,, běžel do cíle s pneumatikou a ženy, resp. ,,béčkařka,, s prezervativem, který v cíli navlékala na připravenou proudnici.
  • ŽENY
Ženy z SDH Jezbořice, na to, že trénovaly asi 4x, tak vyhrály (jak v okrsku, tak O pohár starosty obce) a porazily všechny ostatní. (2.místo Bílé Vchýnice; 3.místo Staré Jesenčany)
Složení žen: Radka Nekvindová, Naďa Kurštejnová, Dobruša Prokopová, Verča Tesařová, Zuzka Valentová
  • MUŽI
Muži z SDH Jezbořice obsadili krásné 2. místo v obou soutěžích. (1.místo Dubany; 3.místo Jeníkovice ,,A,,)
Složení mužů: Láďa Turyna ml, Radek Kurštejn., Jirka Bureš, Libor Gajdošík, Ríša Nekvinda, Radek Kouba, Martin Franěk

Při příležitosti 125 let od založení SDH Jezbořice jsme si na památku nechali vyrobit nová trička.

Na tuto akci bylo pozváno pár významných hostů:
  • Ing. Jiří Sříteský - senátor ČR
  • Mgr. Miluše Horská - ředitelka speciální školy Svítání v Pardubicích, kandidátka do Senátu ČR, která přivezla spoustu cen pro všechny kategorie a také pohár pro děti, kdy tento pohár dostalo družstvo MH ze Starého Mateřova, které mělo nejlepší čas ze všech družstev dětí.