Říjen 2010

23.10.2010 - Dálková doprava vody ve Starých Jesenčanech

31. října 2010 v 22:21 | Ladislav Turyna ml. |  JSDH
Dne 23.10.2010 byl v naší obci vyhlášen ve 14:12 požární poplach na pomoc Jednotce dobrovolných hasičů Starých Jesenčan, kde se konalo taktické cvičení JSDH okrsku č.3 Dálková doprava vody.Poprvé jsme při tomto výjezdu vyzkoušeli přenosné radiostanice.Dovolali jsme se na KOPIS Pardubického kraje, kde jsme se nahlásili i odhlásili.Do Starých Jesenčan jsme dorazili jako poslední jednotka, protože máme nejdelší dojezdovou trasu z celého okrsku, čímž jsme dálkovou dopravu ukončovali a tím pádem stříkali.Po ukončení cvičení se konal nástup na návsi v Jesenčanech, kde byli všechny JSDH okrsku pochváleny za dobrou součinnost při pomoci na záplavách v Třebosicích, kde naše Jednotka zasahovala ihned po ukončení oslav 125let založení sboru.Jednotka se vrátil zpět na základnu krátce po 15.hodině.
Fotky zde:
s.j.

9.10.2010 - Zavírání studánek V Třebosicích

11. října 2010 v 17:31 Závody
Přímo z Okresního kola v Rokytně jsme přejeli do Třebosic, kde probíhaly poslední závody letošní sezóny v našem okrsku v PÚ, a to zavírání studánek v Třebosicích.
Děti obsadily krásné 2. místo a muži 6. místo.
Fotky zde: zde:

9.10.2010 - Okresní kolo hry Plamen v Rokytně (ZPV)

11. října 2010 v 17:26 Závody
V sobotu děti čekaly poslední závody sezóny, resp. začátek nové sezóny hry Plamen, a to závod požární všestrannosti v Rokytně. Ráno dorazilo pouze 5 dětí, takže jsme postavili pouze jednu hlídku, která soutěžila za starší kategorii.
Tato hlídka ve složení; Matyáš Franěk, Nikča Burešová, Klárka Kostolanská, Míša Kopecká, Lucka Hyhlíková obsadila 16. místo.
Naše družstvo zaslouží velkou pochvalu, protože uběhnout 3 km a ještě plnit úkoly na jednotlivých stanovištích není nic jednoduchého.
Fotky zde:
ver

2.10.2010 - Malý Braňáček v Jezbořicích

4. října 2010 v 17:52 Závody
V sobotu jsme u nás pořádali ,,Malý Braňáček,, pro kolektivy MH okrsku č.3.
Na náročné trati naše děvčata, která soutěžila za starší, obsadily 2 .místo.(1. místo Staré Jesenčany). Naše mladší děti přišly jenom dvě, takže si zkusily alespoň v tomoto složení proběhnout trať.
Uvidíme jak se nám bude dařit příští týden na Okresním kole v Rokytně.
Děkujeme všem za spolupráci při organizaci tohoto ,,braňáčku,,.