Červen 2011

25.6.2011 - Dětský den v Jezbořicích

29. června 2011 v 11:27 | Verča
Po okrskovém kole v Dubanech se všechny děti zúčastnily Dětského dne v Jezbořicích na koupališti, který byl zároveň spojen s oslavami 880 let od založení obce Jezbořice. Děti se zúčastnily souteží, za které dostávaly různé sladkosti, diplom, nanuk a trdelník, který byl opravdu výborný. Mohly shlédnout ukázku kynologů, historického šermu s večerní úkázkou ohňů, zastřílet si z luků, povozit se na koni a hlavně shlédnout krásné svěcení obecní vlajky a praporu.
"Ze všech stran jsou výborné ohlasy na dětský den, jsem zvědavá, co si pro nás obec resp. obecní úřad připraví příští rok, když nasazená laťka je rok od roku výš a výš. Ještě, že mají Jezbořice tak skvělého starostu."
Fotky zde:

25.6.2011 - Dubanský most (Okrskové kolo pro okrsek č.3)

29. června 2011 v 11:21 | Verča |  Závody
Na Dubanský most jsme vyrzili se třemi týmy. Mladší děti obsadily 6. místo resp. 4. místo v okrsku; starší 7.místo resp. 5. místo v okrsku a muži 7. místo resp. 4. místo v okrsku.
Fotky zde:
Video

18.6.2011 - Blatská podkova

19. června 2011 v 11:35 | Verča |  Závody
V sobotu jsme pouze s kolektivem starších žáků vyrazili na Blatskou podkovu do Blata. Děti vybojovaly 3. místo, když poprvé na závodech daly ,, nalejváka,,.
Fotečky zde:

11.6.2011 - Akce pro sponzory

15. června 2011 v 17:05 | Verča
V sobotu od 17 hod byli pozváni všichni sponzoři do Pohostinství pana Pitra na Grilované prasátko, jako poděkování a podporu SDH Jezbořice. Prasátko bylo opravdu výborné a ještě lepší byla večerní živánská.Velkou pochvalu zaslouží i řezník pan Fryml, také děkujeme za zapůjčení nového obecníha pódia, které se určitě využije i na další akce v Jezbořicích a také za zapůjčení repro beden od p. Matějky.
Děkujeme všem sponzorům, kteří sponzorují SDH Jezbořice:
Obecní úřad Jezbořice, Pavel Badžgoň Jezbořice, Autodoprava Libor Matějka Jezbořice, Stavební firma Radek Kurštejn Jezbořice, Ing. Jiří Šejnoha Jezbořice, Václav Horáček Jezbořice, Pavel Krátký Jezbořice, Marcel Kalous Jezbořice, Jiří Hyhlík Jezbořice, Marie Hyhlíková Jezbořice, René Kostolanský Jezbořice, Pavliš a Hartmann, spol. s.r.o., Milan Sládek, Alexandra Klímová Čepí, Jan Pohorelec Čepí, Stanislav Holeček, Jiří Pitr Jezbořice, Alena Víšková Jezbořice, SEC Electronic - Vlastimil Remsa, Josef a Irča Šlégrovi Jezbořice, Ateliér Novotná, s.r.o. Jezbořice, Petr Štěpánek Jezbořice, DELF CZ, Josef Čížek Čepí, Beáta Kadlecová Jezbořice, František Novák Jezbořice, František Kučera Jezbořice, Pavel a Jolana Dytrtovi Čepí, Petr a Ríša Nekvindovi Jezbořice, Oldřich Tlapák Jezbořice,Ivan Cempírek Jezbořice, Švejk team, s.r.o., Lenka Houdková, Petr Dašek, Corex Pardubice, SDH Čepí, SDH Jeníkovice.
pár fotek zde:
Protože bylo hodně pozitivních ohlasů na výborný zákusek, tak tady je tajný recept. :)

LEHKÁ A OSVĚŽUJÍCÍ STRACCIATELLA (toto množství je na dort, jinak se to dá udělat i na plech, ovšem všecho nedělat dvojitou dávku, ale jen 1 a 3/4)
PIŠKOT: 3 vejce, 60g cukru, 60g hladké mouky, 1/2 prášku do pečiva, 20g kakaa, 2 PL oleje, 1/2 lžičky citrónové k.. Žloutky utřeme s cukrem do pěny, přidáme olej a opět prošleháme,mouku smícháme s práškem do pečiva a kakaem a přidáme ke žloutkům, promícháme a nakonec lehce vmícháme sníh z bílků a citr. k.. Vylijeme do vymazané a vysypané moukou dortové formy vel. 24cm a dáme do vyhřáté trouby na 180 st. péct cca 10 min. Po upečení necháme vychladit. Piškot položíme na tác a okolo dáme umytý rám dortové formy.
KRÉM: 500 ml bílého jogurtu, 2 vanilkové cukry, 2 šlehačky + 2 ztužovače, 100g hořké čokolády, 100g Margot čokolády, 1 želatinový ztužovač za studena od Oetkera. Jogurty smícháme s cukrem, šlehačky ušleháme se ztužovačem, čokolády nahrubo nastrouháme. Do připraveného želat. ztužovače přidáváme jogurt, řádně smícháme, přidáme šlehačky a nakonec čokoládu. Naneseme na piškot, pokapaný rumem a dáme přes noc vychladit. Navrch postrouhat hořkou čokoládu.

11.6.2011 - Jeníkovický jezevec

15. června 2011 v 16:56 | Verča |  Závody
V sobotu naši muži vyrazili do sousední okrsku resp. do Jeníkovic na hasičské závody v PÚ a po nevydařeném druhém pokusu obsadili 14. místo.

4.5.2011 - O pohár starosty obce Třebosice a Třebosická paralela

5. června 2011 v 11:46 | Verča |  Závody
V sobotu za krásného až parného počasí jsme si jeli zazávodit do Třebosic. Krásnou kulisou nám byla právě probíhající Aviatická pouť v Pardubicích na letišti. Nasbírali jsme 3 druhá místa, a to ve všech kategoriích. Mladší děti, starší děti a ženy.

28.5.2011-Memoriál Bohuslava Hrachoviny ve Starých Jesenčanech

5. června 2011 v 11:44 | Verča |  Závody
V sobotu vyrazili mladší, starší děti a muži do Starých Jesenčan na Memoriál Bohuslava Hrachoviny. Mladší děti obsadily 2. místo, těsně za domácími, starší děti 5. místo a muži 6. místo.