Srpen 2011

6.8.2011 - IV. ročník O pohár starosty obce Jezbořice

9. srpna 2011 v 16:48 Závody
V sobotu se nám sjelo do Jezbořic 26 družstev, aby se zúčastnila IV. ročníku soutěžního klání O pohár starosty obce Jezbořice v PÚ. Na úvodním nástupu jsme ocenili pana starostu obce Jezbořice pana Josefa Šlégra za podporu a trpělivost se sborem, a to čestným uznáním sboru a malým dárečkem na památku. Ještě jedno čestné uznání jsme udělili, a to panu Ladislavu Turynovi, ml., který s námi v červenci ukončil spolupráci.
Jako první se představily ti nejmenší, a to přípravka z SDH Břehy a SDH Staré Jesenčany, když nám předvedly netradiční PÚ s třemi proudnicemi a také záchranu zraněného medvídka z hořícího domečku.
Poté přišly na řadu mladší děti a starší děti. Druhý útok byl takový ,,srandamač" , kdy se skládala barevná housenka, která dělala značné problémy a také značně zamíchala pořadím.
Mladší děti z SDH Jezbořice obsadily 4. místo (1. Staré Jesenčany; 2.Třebosice; 3. Klešice), ve složení: Adámek Valenta, Kamil Valenta, David Valenta, Lukášek Pulda, Mařenka Šlégrová, Daniel Erben.
Starší děti poprvé doma vyhrály (2. Břehy; 3. Čepí; 4. Třebosice), ve složení: Nikča Petrášková, Nikča Burešová, Míša Kopecká, Sabča Kurštejnová, Lucka Hyhlíková, Klárka Kostolanská, Mařenka Šlégrová.
Po vyhlášení dětí přišly na řadu ženy. Kdy II. útok byl opět ,,srandamač". ,,Béčkařka" po shození plechovek sebrala z cíle zabalený prezervativ a po doběhnutí ke startu a navlečení na připravenou proudnici, ukončila zmáčknutím stopek celý útok.
Ženy z SDH Jezbořice obsadily 6. místo.(1. Hrobice; 2. Čepí; 3. Jeníkovice; 4. Břehy; 5. Staré Jesenčany).
Složení žen: Denisa Petrášková, Zuzka Valentová, Radka Nekvindová, Verča Tesařová, Dobruša Prokopová a vypomáhali dva pánové, a to Martin Bureš a Lukáš Bříza.
Nakonec se nám představili muži, kdy také byl II. útok ,,srandamač". ,, Béčkař" po shození plechovek sebral pneumatiku a jakýmkoli způsobem ji dopravil do cíle, kde zmáčknutím stopek útok ukončil.
Muži z SDH Jezbořice obsadili 7. místo (1. Chotěnice; 2.Hrobice; 3. Choltice; 4. Třebosice; 5. Jeníkovice; 6. Blato; 8.Starkoč; 9. Čepí; 10. Hostovice).
Složení mužů: Libor Gajdošík, Jirka Bureš, Radek Kurštejn, Ríša Nekvinda, Martin Bureš a vypomáhala Verča Tesařová.

Po celý den zajišťoval hudební doprovod výborný Jirka Petrášek a také velké díky patří Ríšovi Nekvindovi, který nafotil tak krásné fotky.

Sponzoři: OÚ Jezbořice; Stavební firma Radek Kurštejn; Pavliš a Hartmann, spol. s.r.o.; Autodoprava Libor Matějka; Václav Horáček; Ing. Jiří Šejnoha; Pavel Badžgoň; Jiří Hyhlík; Marcel Kalhous; Pavel Krátký; Truhlářství František Novák; SEC electronic Remsovi; Ateliér Novotná, s.r.o.; Petr Štěpánek; Miloš Štěpánek; František Kučera; Bohumil Hůlka; Florasis, s.r.o.; Kouzelný koš-Dušan Erben; Pneuservis J.P.D. Group Dytrtovi; Pedikúra a Manikúra ,,Saša"; JP Barvy Petráškovi; Lenka Lišková; Jan Jirout; Pavel Hubený; SDH Čepí.

Děkujeme všem sponzorům a všem těm, kteří nám pomohli zorganizovat IV. ročník O pohár starosty obce Jezbořice v požárním útoku a těšíme se na V. ročník!!!

Spousta fotek zde:

Na www. stránkách vítězného družstva z SDH Chotěnice jsou také krásné fotky ze závodů a také videa: odkaz