Květen 2013

19.5.2013 - Okresní kolo v Cholticích (dorost)

23. května 2013 v 17:56 Závody
A abychom toho neměli po sobotě málo, tak jsme do Choltic vyrazili i v neděli, kde se uskutečnilo Okresní kolo požárního sportu v kategoriích muži, ženy a dorost.
Přihlášeni byli tyto dorostenci:
  • do kategorie dorostenka jednotlivkyně - Nikča Petrášková
  • do kategorie dorostenec jednotlivec Petr Nekvinda, Jakub Solich
Jako jednotlivci museli zvládnout testy z požární ochrany, dvojboj (proskočení oknem + přenesení plného PHP) a 100m s překážkami (s proudnicí překonat bariéru + kladinu + zapojení hadic na proudnici a na rozdělovač).
Na to, že to všichni absolvovali poprvé, tak se s tím poprali bravůrně.
Nikča - 4. místo
Petr - 3. místo
Kuba - 4. místo

A protože s námi vyrazila i Klárka Kostolanská, pomohla společně S Verčou Tesařovou ženám z SDH Břehy, kteří závodily v kategorii požární sport k 2. místu.
Fotky zde:

11.5. a 18.5.2013 - II. část Okresního kola hry Plamen (Dříteč a Choltice)

23. května 2013 v 17:46 Závody
V sobotu 11.5.2013 jsme brzy ráno (v 7:00) nabrali ospalé děti a vyrazili směr Dříteč, kde starší děti čekala II.část resp. 1/2 II. části Okresního kola hry Plamen, a to PÚ CTIF a štafeta 400m CTIF.
Protože dětí bylo třeba 9, šáhli jsme do kategorie mladších a vzali s sebou i Kamču a Adámka. Adámka jsme půjčili Břehům a ty nám na oplátku půjčili Martina, aby jsme vůbec mohli závodit.
Protože jsme drželi 6. místo z podzima z I. části Okresního kola, potřebovali jsme zabojovat a udržet toto umístění.
Naštěstí s vypětí všech sil se tak podařilo a mohli jsme si na týden oddechnout, protože další sobotu nás čekala již poslední část Okresního kola resp 2/2.
Tentokrát hostitelem byli Choltice, kam jsme dorazili na disciplíny: PÚ, štafeta 4x 60m, štafeta požárních dvojic.
Vše dopadlo dobře nezhoršili jsme se, ani nezlepšili a vybojovali z 16 sborů krasné (historické), vlastně to nejlepší 6. místo.
Všem dětem, kteří se zúčastnily gratuluji a děkuji, že obě soboty zvládly na jedničku,protože to bylo nesmírně náročné.
Fotky zde:


4.5.2013 - Otevírání studánek v Třebosicích

15. května 2013 v 11:46 Závody
Na první závody v PÚ jsme vyrazili s dětmi do Třebosic, tj na Otevírání studánek. S sebou jsme měli dvě nové posily do kategorie mladší děti, a to Klárku Janků a Davida Plešku. Tyto nové posily suprově zapadly do kolektivu a doufáme, že s námi budou absolvovat další a další závody a pomohou k co nejlepšímu umístění dětí.
V Třebosicích se závodilo v PÚ a ve proudnicové štafetě. Mladší děti obsadily 6. místo a starší 4. místo. Takže máme co zlepšovat. :)

Mladší děti: Kamil Valenta, Adam Valenta, David Pleška, Klárka Janků, Maruška Šlégrová, Lukáš Pulda
Starší děti: Matyáš Franěk, Jakub Solich, Petr Nekvinda, Lucka Hyhlíková, David Valenta, Nikča Petrášková, Klárka Kostolanská

Více fotek zde:


30.4.2013 - Pálení čarodějnic

15. května 2013 v 11:38 Ostatní akce sboru
Spolu s provozovatelem místního koupaliště jsme pořádali Pálení čaroděnic. Děti si mohly opéct buřtíky a zasoutěžit si o sladkosti.
Oheň byl nahlášen na HZS Pardubického kraje, nikdo nevolal kvůli rozšiřování nebo zápachu, takže příští rok se hlásíme opět o pořadatelství.
Více fotek zde: